- Academy »
- Stats »
- 1. Division Cyprus »
- 2019/2020 »
- All Games
Competition
1. Division 2019/2020
Cyprus
Games
Regular Season | |||||||||
Fri | 23.Aug.2019 - 17:00 | Nea Salamis | 1-2 | Paphos | Gam1 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 17:00 | Doxa | 0-2 | Omonia Nicosia | Gam1 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 17:00 | AEL | 0-0 | Anorthosis | Gam1 | ||||
Mon | 26.Aug.2019 - 17:00 | Enosis | 3-4 | Ethnikos Achna | Gam1 | ||||
Fri | 30.Aug.2019 - 17:00 | Paphos | 0-2 | AEK Larnaca | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:00 | Omonia Nicosia | 2-0 | Nea Salamis | Gam2 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 18:00 | AEL | 2-0 | Enosis | Gam2 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 17:00 | Olympiakos | 1-1 | Doxa | Gam2 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 16:30 | APOEL | 3-0 | AEL | Gam3 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 18:00 | Apollon | 3-2 | Paphos | Gam3 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 16:00 | Doxa | 1-1 | Ethnikos Achna | Gam3 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 16:00 | AEK Larnaca | 2-2 | Omonia Nicosia | Gam3 | ||||
Sun | 15.Sep.2019 - 17:00 | Enosis | 1-2 | Anorthosis | Gam3 | ||||
Mon | 16.Sep.2019 - 17:00 | Nea Salamis | 3-2 | Olympiakos | Gam3 | ||||
Fri | 20.Sep.2019 - 17:00 | Olympiakos | 2-2 | AEK Larnaca | Gam4 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 16:00 | Omonia Nicosia | 1-0 | Apollon | Gam4 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 18:00 | AEL | 1-0 | Doxa | Gam4 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 16:00 | Anorthosis | 2-0 | Paphos | Gam4 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 17:00 | Ethnikos Achna | 2-0 | Nea Salamis | Gam4 | ||||
Mon | 23.Sep.2019 - 17:00 | Enosis | 2-3 | APOEL | Gam4 | ||||
Fri | 27.Sep.2019 - 17:00 | AEK Larnaca | 0-0 | Apollon | Gam1 | ||||
Wed | 02.Oct.2019 - 16:00 | Anorthosis | 3-1 | Apollon | Gam2 | ||||
Fri | 04.Oct.2019 - 17:00 | AEK Larnaca | 5-1 | Ethnikos Achna | Gam5 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Paphos | 2-1 | Omonia Nicosia | Gam5 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 17:00 | Doxa | 1-3 | Enosis | Gam5 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 18:00 | Nea Salamis | 3-2 | AEL | Gam5 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 16:00 | Apollon | 3-1 | Olympiakos | Gam5 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:30 | APOEL | 2-0 | Doxa | Gam6 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 18:00 | Ethnikos Achna | 1-0 | Apollon | Gam6 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 15:00 | Enosis | 0-1 | Nea Salamis | Gam6 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 16:00 | Anorthosis | 0-0 | Omonia Nicosia | Gam6 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 17:00 | Olympiakos | 1-1 | Paphos | Gam6 | ||||
Mon | 21.Oct.2019 - 17:00 | AEL | 1-1 | AEK Larnaca | Gam6 | ||||
Fri | 25.Oct.2019 - 17:00 | Omonia Nicosia | 1-1 | Olympiakos | Gam7 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | Paphos | 1-1 | Ethnikos Achna | Gam7 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 17:00 | Apollon | 1-2 | AEL | Gam7 | ||||
Sun | 27.Oct.2019 - 16:00 | AEK Larnaca | 4-4 | Enosis | Gam7 | ||||
Sun | 27.Oct.2019 - 18:00 | Doxa | 0-6 | Anorthosis | Gam7 | ||||
Mon | 28.Oct.2019 - 18:00 | Nea Salamis | 0-3 | APOEL | Gam7 | ||||
Fri | 01.Nov.2019 - 18:00 | Doxa | 0-0 | Nea Salamis | Gam8 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 17:00 | APOEL | 0-0 | AEK Larnaca | Gam8 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 18:00 | Ethnikos Achna | 1-2 | Omonia Nicosia | Gam8 | ||||
Sun | 03.Nov.2019 - 16:00 | Enosis | 0-3 | Apollon | Gam8 | ||||
Sun | 03.Nov.2019 - 17:00 | Anorthosis | 4-0 | Olympiakos | Gam8 | ||||
Mon | 04.Nov.2019 - 18:00 | AEL | 2-0 | Paphos | Gam8 | ||||
Fri | 08.Nov.2019 - 18:00 | AEK Larnaca | 2-1 | Doxa | Gam9 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Omonia Nicosia | 1-0 | AEL | Gam9 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 18:00 | Nea Salamis | 2-2 | Anorthosis | Gam9 | ||||
Sun | 10.Nov.2019 - 16:00 | Paphos | 1-1 | Enosis | Gam9 | ||||
Sun | 10.Nov.2019 - 17:00 | Olympiakos | 4-0 | Ethnikos Achna | Gam9 | ||||
Sun | 10.Nov.2019 - 18:00 | Apollon | 1-1 | APOEL | Gam9 | ||||
Sat | 23.Nov.2019 - 16:00 | Nea Salamis | 1-0 | AEK Larnaca | Gam10 | ||||
Sat | 23.Nov.2019 - 17:00 | APOEL | 3-0 | Paphos | Gam10 | ||||
Sat | 23.Nov.2019 - 18:00 | Enosis | 0-2 | Omonia Nicosia | Gam10 | ||||
Sun | 24.Nov.2019 - 16:00 | AEL | 0-0 | Olympiakos | Gam10 | ||||
Sun | 24.Nov.2019 - 17:00 | Anorthosis | 2-1 | Ethnikos Achna | Gam10 | ||||
Mon | 25.Nov.2019 - 18:00 | Doxa | 0-1 | Apollon | Gam10 | ||||
Fri | 29.Nov.2019 - 18:00 | Olympiakos | 0-0 | Enosis | Gam11 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 17:00 | AEK Larnaca | 1-2 | Anorthosis | Gam11 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 18:00 | Ethnikos Achna | 0-1 | AEL | Gam11 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 16:00 | Paphos | 0-1 | Doxa | Gam11 | ||||
Sun | 01.Dec.2019 - 17:00 | Apollon | 4-1 | Nea Salamis | Gam11 | ||||
Mon | 02.Dec.2019 - 18:00 | Omonia Nicosia | 0-0 | APOEL | Gam11 | ||||
Fri | 06.Dec.2019 - 18:00 | Paphos | 1-0 | Nea Salamis | Gam12 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 16:00 | Anorthosis | 2-0 | AEL | Gam12 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 18:00 | Olympiakos | 2-0 | APOEL | Gam12 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 15:00 | Omonia Nicosia | 2-0 | Doxa | Gam12 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 17:00 | Apollon | 3-1 | AEK Larnaca | Gam12 | ||||
Mon | 09.Dec.2019 - 18:00 | Ethnikos Achna | 2-2 | Enosis | Gam12 | ||||
Fri | 13.Dec.2019 - 18:00 | Doxa | 2-6 | Olympiakos | Gam13 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 16:00 | AEK Larnaca | 1-0 | Paphos | Gam13 | ||||
Sat | 14.Dec.2019 - 18:00 | Apollon | 2-0 | Anorthosis | Gam13 | ||||
Sun | 15.Dec.2019 - 16:00 | Enosis | 2-2 | AEL | Gam13 | ||||
Sun | 15.Dec.2019 - 18:00 | Nea Salamis | 0-3 | Omonia Nicosia | Gam13 | ||||
Mon | 16.Dec.2019 - 18:00 | APOEL | 2-0 | Ethnikos Achna | Gam13 | ||||
Fri | 20.Dec.2019 - 18:00 | Anorthosis | 5-1 | Enosis | Gam14 | ||||
Sat | 21.Dec.2019 - 18:00 | AEL | 2-1 | APOEL | Gam14 | ||||
Sun | 22.Dec.2019 - 15:00 | Olympiakos | 0-3 | Nea Salamis | Gam14 | ||||
Sun | 22.Dec.2019 - 16:00 | Omonia Nicosia | 3-2 | AEK Larnaca | Gam14 | ||||
Sun | 22.Dec.2019 - 17:00 | Ethnikos Achna | 1-1 | Doxa | Gam14 | ||||
Fri | 03.Jan.2020 - 18:00 | Doxa | 2-2 | AEL | Gam15 | ||||
Sat | 04.Jan.2020 - 16:00 | AEK Larnaca | 0-0 | Olympiakos | Gam15 | ||||
Sat | 04.Jan.2020 - 18:00 | Apollon | 2-1 | Omonia Nicosia | Gam15 | ||||
Sun | 05.Jan.2020 - 16:00 | APOEL | 4-0 | Enosis | Gam15 | ||||
Sun | 05.Jan.2020 - 18:00 | Nea Salamis | 3-2 | Ethnikos Achna | Gam15 | ||||
Mon | 06.Jan.2020 - 18:00 | Paphos | 0-3 | Anorthosis | Gam15 | ||||
Wed | 08.Jan.2020 - 18:00 | APOEL | 4-2 | Olympiakos | Gam1 | ||||
Fri | 10.Jan.2020 - 18:00 | Omonia Nicosia | 0-0 | Paphos | Gam16 | ||||
Sat | 11.Jan.2020 - 16:00 | AEL | 1-2 | Nea Salamis | Gam16 | ||||
Sat | 11.Jan.2020 - 18:00 | Ethnikos Achna | 2-5 | AEK Larnaca | Gam16 | ||||
Sun | 12.Jan.2020 - 16:00 | Anorthosis | 1-0 | APOEL | Gam16 | ||||
Sun | 12.Jan.2020 - 17:00 | Olympiakos | 0-2 | Apollon | Gam16 | ||||
Mon | 13.Jan.2020 - 18:00 | Enosis | 1-0 | Doxa | Gam16 | ||||
Wed | 15.Jan.2020 - 18:00 | Ethnikos Achna | 0-0 | APOEL | Gam2 | ||||
Sat | 25.Jan.2020 - 14:00 | Paphos | 1-1 | Olympiakos | Gam17 | ||||
Sat | 25.Jan.2020 - 16:00 | AEK Larnaca | 3-1 | AEL | Gam17 | ||||
Sat | 25.Jan.2020 - 18:00 | Doxa | 0-3 | APOEL | Gam17 | ||||
Sun | 26.Jan.2020 - 15:00 | Apollon | 3-2 | Ethnikos Achna | Gam17 | ||||
Sun | 26.Jan.2020 - 16:00 | Omonia Nicosia | 1-0 | Anorthosis | Gam17 | ||||
Sun | 26.Jan.2020 - 17:00 | Nea Salamis | 1-1 | Enosis | Gam17 | ||||
Sat | 01.Feb.2020 - 16:00 | Anorthosis | 3-0 | Doxa | Gam18 | ||||
Sat | 01.Feb.2020 - 16:00 | Ethnikos Achna | 0-3 | Paphos | Gam18 | ||||
Sat | 01.Feb.2020 - 18:00 | Olympiakos | 0-2 | Omonia Nicosia | Gam18 | ||||
Sun | 02.Feb.2020 - 15:00 | AEL | 2-0 | Apollon | Gam18 | ||||
Sun | 02.Feb.2020 - 17:00 | APOEL | 2-1 | Nea Salamis | Gam18 | ||||
Mon | 03.Feb.2020 - 18:00 | Enosis | 2-1 | AEK Larnaca | Gam18 | ||||
Wed | 05.Feb.2020 - 18:00 | APOEL | 0-0 | Anorthosis | Gam5 | ||||
Sat | 08.Feb.2020 - 16:00 | Olympiakos | 2-1 | Anorthosis | Gam19 | ||||
Sat | 08.Feb.2020 - 18:00 | AEK Larnaca | 1-0 | APOEL | Gam19 | ||||
Sun | 09.Feb.2020 - 15:00 | Omonia Nicosia | 1-2 | Ethnikos Achna | Gam19 | ||||
Sun | 09.Feb.2020 - 16:00 | Apollon | 0-1 | Enosis | Gam19 | ||||
Sun | 09.Feb.2020 - 17:00 | Paphos | 2-0 | AEL | Gam19 | ||||
Mon | 10.Feb.2020 - 18:00 | Nea Salamis | 0-1 | Doxa | Gam19 | ||||
Wed | 12.Feb.2020 - 16:00 | Paphos | 3-2 | Apollon | Gam14 | ||||
Fri | 14.Feb.2020 - 18:00 | Ethnikos Achna | 0-1 | Olympiakos | Gam20 | ||||
Sat | 15.Feb.2020 - 16:00 | APOEL | 4-1 | Apollon | Gam20 | ||||
Sat | 15.Feb.2020 - 18:00 | Enosis | 1-1 | Paphos | Gam20 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 16:00 | Anorthosis | 3-2 | Nea Salamis | Gam20 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 16:00 | Doxa | 0-1 | AEK Larnaca | Gam20 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 16:00 | AEL | 1-1 | Omonia Nicosia | Gam20 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 15:00 | Omonia Nicosia | 3-0 | Enosis | Gam21 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 16:00 | Apollon | 3-2 | Doxa | Gam21 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 15:00 | Paphos | 2-0 | APOEL | Gam21 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 15:00 | Ethnikos Achna | 5-0 | Anorthosis | Gam21 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 17:00 | Olympiakos | 1-1 | AEL | Gam21 | ||||
Sun | 23.Feb.2020 - 17:00 | AEK Larnaca | 0-0 | Nea Salamis | Gam21 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 16:00 | Nea Salamis | 1-3 | Apollon | Gam22 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 16:00 | Doxa | 0-4 | Paphos | Gam22 | ||||
Sat | 29.Feb.2020 - 16:00 | AEL | 4-1 | Ethnikos Achna | Gam22 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 17:00 | Anorthosis | 1-2 | AEK Larnaca | Gam22 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 17:00 | Enosis | 3-0 | Olympiakos | Gam22 | ||||
Mon | 02.Mar.2020 - 18:00 | APOEL | 0-0 | Omonia Nicosia | Gam22 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 07.Mar.2020 - 16:00 | Nea Salamis | 2-2 | Ethnikos Achna | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 07.Mar.2020 - 17:00 | AEL | 0-3 | Omonia Nicosia | Gam1 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 07.Mar.2020 - 18:00 | Enosis | 1-1 | Olympiakos | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 08.Mar.2020 - 15:00 | Anorthosis | 3-0 | AEK Larnaca | Gam1 | ||||
Sun | 08.Mar.2020 - 17:00 | Apollon | 1-1 | APOEL | Gam1 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Mon | 09.Mar.2020 - 18:00 | Doxa | 2-0 | Paphos | Gam1 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 16:00 | APOEL | Anorthosis | Gam2 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 16:00 | Ethnikos Achna | Doxa | Gam2 | |||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 18:00 | AEK Larnaca | AEL | Gam2 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 15.Mar.2020 - 15:00 | Olympiakos | Nea Salamis | Gam2 | |||||
Sun | 15.Mar.2020 - 15:00 | Paphos | Enosis | Gam2 | |||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 15.Mar.2020 - 17:00 | Omonia Nicosia | Apollon | Gam2 | |||||
Sat | 21.Mar.2020 - 16:00 | Anorthosis | Omonia Nicosia | Gam3 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 21.Mar.2020 - 16:00 | Doxa | Enosis | Gam3 | |||||
Sat | 21.Mar.2020 - 16:00 | Ethnikos Achna | Olympiakos | Gam3 | |||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 21.Mar.2020 - 17:30 | AEL | Apollon | Gam3 | |||||
Sun | 22.Mar.2020 - 15:00 | AEK Larnaca | APOEL | Gam3 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 22.Mar.2020 - 17:00 | Nea Salamis | Paphos | Gam3 | |||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 04.Apr.2020 - 15:00 | Apollon | Anorthosis | Gam4 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 04.Apr.2020 - 16:00 | Paphos | Ethnikos Achna | Gam4 | |||||
Sat | 04.Apr.2020 - 16:00 | Enosis | Nea Salamis | Gam4 | |||||
Sat | 04.Apr.2020 - 16:00 | Doxa | Olympiakos | Gam4 | |||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 05.Apr.2020 - 14:00 | Omonia Nicosia | AEK Larnaca | Gam4 | |||||
Sun | 05.Apr.2020 - 16:00 | AEL | APOEL | Gam4 | |||||
Wed | 08.Apr.2020 - 15:00 | Anorthosis | AEL | Gam5 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Wed | 08.Apr.2020 - 15:00 | Olympiakos | Paphos | Gam5 | |||||
Wed | 08.Apr.2020 - 15:00 | Nea Salamis | Doxa | Gam5 | |||||
Wed | 08.Apr.2020 - 15:00 | Ethnikos Achna | Enosis | Gam5 | |||||
Championship Round | |||||||||
Wed | 08.Apr.2020 - 17:00 | APOEL | Omonia Nicosia | Gam5 | |||||
Sat | 11.Apr.2020 - 15:00 | Omonia Nicosia | AEL | Gam6 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 11.Apr.2020 - 17:00 | Paphos | Doxa | Gam6 | |||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 12.Apr.2020 - 14:00 | APOEL | Apollon | Gam6 | |||||
Sun | 12.Apr.2020 - 16:00 | AEK Larnaca | Anorthosis | Gam6 | |||||
Relegation Round | |||||||||
Sun | 12.Apr.2020 - 16:00 | Ethnikos Achna | Nea Salamis | Gam6 | |||||
Sun | 12.Apr.2020 - 16:00 | Olympiakos | Enosis | Gam6 | |||||
Championship Round | |||||||||
Wed | 15.Apr.2020 - 15:00 | AEK Larnaca | Apollon | Gam5 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
1. Division - 2019/2020
- 82% 138 / 168 Games
- Home team wins 45.65%
- Draws 27.54%
- Away team wins 26.81%
- Over 1.5 76.09%
- Over 2.5 50%
- Over 3.5 28.26%
- Goals 373
- Goals /match 2.7
- Goals /match home 1.52
- Goals /match away 1.18
- Both teams score 47.1%
- Goals after 80' 18.77%
No tv schedule yet for US
(change)