- Academy »
- Stats »
- Girabola Angola »
- 2020/2021 »
- All Games
Competition
Girabola 2020/2021
Angola
Games
Regular Season | |||||||||
Sat | 26.Dec.2020 - 16:30 | Académica do Lobito | 1-1 | Sagrada Esperança | Gam1 | ||||
Sun | 27.Dec.2020 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Cubango | Gam1 | ||||
Sun | 27.Dec.2020 - 15:00 | Recreativo da Caála | 4-0 | Baixa de Kassange | Gam1 | ||||
Sun | 27.Dec.2020 - 16:30 | Wiliete | 1-1 | Santa Rita | Gam1 | ||||
Mon | 28.Dec.2020 - 16:30 | Petro de Luanda | 3-1 | Onze Bravos | Gam1 | ||||
Tue | 29.Dec.2020 - 17:00 | 1º de Agosto | 1-0 | Interclube | Gam1 | ||||
Sat | 02.Jan.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 0-0 | Progresso | Gam2 | ||||
Sat | 02.Jan.2021 - 16:00 | Académica do Lobito | 0-1 | Onze Bravos | Gam2 | ||||
Sat | 02.Jan.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 3-0 | Recreativo do Libolo | Gam2 | ||||
Sun | 03.Jan.2021 - 15:30 | Santa Rita | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam2 | ||||
Sun | 03.Jan.2021 - 15:30 | Interclube | 1-0 | Wiliete | Gam2 | ||||
Sun | 03.Jan.2021 - 15:30 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Desportivo Huíla | Gam2 | ||||
Sat | 09.Jan.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 0-2 | Onze Bravos | Gam3 | ||||
Sat | 09.Jan.2021 - 16:00 | Académica do Lobito | 0-0 | Recreativo do Libolo | Gam3 | ||||
Sat | 09.Jan.2021 - 16:30 | Progresso | 1-0 | Santa Rita | Gam3 | ||||
Sun | 10.Jan.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 2-2 | Interclube | Gam3 | ||||
Sun | 10.Jan.2021 - 15:00 | Cubango | 2-2 | Desportivo Huíla | Gam3 | ||||
Sun | 10.Jan.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Sagrada Esperança | Gam3 | ||||
Tue | 12.Jan.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 5-1 | Baixa de Kassange | Gam3 | ||||
Fri | 15.Jan.2021 - 15:30 | Interclube | 1-0 | Progresso | Gam4 | ||||
Sat | 16.Jan.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam4 | ||||
Sat | 16.Jan.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 3-0 | Cubango | Gam4 | ||||
Sat | 16.Jan.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 0-1 | Académica do Lobito | Gam4 | ||||
Sun | 17.Jan.2021 - 15:00 | Wiliete | 1-0 | Recreativo da Caála | Gam4 | ||||
Sun | 17.Jan.2021 - 15:00 | Santa Rita | 2-1 | Petro de Luanda | Gam4 | ||||
Wed | 20.Jan.2021 - 15:30 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Recreativo do Libolo | Gam5 | ||||
Wed | 20.Jan.2021 - 16:30 | Académica do Lobito | 1-0 | Santa Rita | Gam5 | ||||
Wed | 20.Jan.2021 - 16:30 | Progresso | 0-0 | Wiliete | Gam5 | ||||
Wed | 20.Jan.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 1-0 | Interclube | Gam5 | ||||
Sat | 23.Jan.2021 - 15:00 | Santa Rita | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam6 | ||||
Sat | 23.Jan.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam6 | ||||
Sun | 24.Jan.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 0-2 | Cubango | Gam6 | ||||
Sun | 24.Jan.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 3-0 | Progresso | Gam6 | ||||
Sun | 24.Jan.2021 - 15:30 | Interclube | 2-0 | Académica do Lobito | Gam6 | ||||
Sun | 24.Jan.2021 - 16:00 | Wiliete | 0-3 | Petro de Luanda | Gam6 | ||||
Wed | 27.Jan.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam4 | ||||
Sat | 30.Jan.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 3-0 | Wiliete | Gam7 | ||||
Sat | 30.Jan.2021 - 15:30 | Interclube | 0-1 | Sporting de Cabinda | Gam7 | ||||
Sat | 30.Jan.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam7 | ||||
Sun | 31.Jan.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Santa Rita | Gam7 | ||||
Sun | 31.Jan.2021 - 15:00 | Cubango | 1-1 | Baixa de Kassange | Gam7 | ||||
Sun | 31.Jan.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 1-2 | Recreativo do Libolo | Gam7 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 1-0 | Académica do Lobito | Gam8 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-4 | Sagrada Esperança | Gam8 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 15:00 | Santa Rita | 2-2 | Cubango | Gam8 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 15:30 | Wiliete | 2-0 | Sporting de Cabinda | Gam8 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 15:30 | Interclube | 5-0 | Ferroviário do Huambo | Gam8 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 0-0 | Desportivo Huíla | Gam8 | ||||
Wed | 03.Feb.2021 - 16:30 | Progresso | 2-3 | Petro de Luanda | Gam8 | ||||
Sat | 06.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 1-1 | Sporting de Cabinda | Gam9 | ||||
Sat | 06.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 0-1 | Onze Bravos | Gam9 | ||||
Sat | 06.Feb.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 2-1 | Progresso | Gam9 | ||||
Sun | 07.Feb.2021 - 15:00 | Cubango | 0-0 | Interclube | Gam9 | ||||
Sun | 07.Feb.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Wiliete | Gam9 | ||||
Sun | 07.Feb.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 1-0 | Santa Rita | Gam9 | ||||
Sun | 07.Feb.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 3-0 | Baixa de Kassange | Gam9 | ||||
Sun | 07.Feb.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 1-0 | Petro de Luanda | Gam9 | ||||
Wed | 10.Feb.2021 - 15:00 | 1º de Agosto | 2-3 | Onze Bravos | Gam8 | ||||
Sat | 13.Feb.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 3-3 | Onze Bravos | Gam10 | ||||
Sat | 13.Feb.2021 - 15:30 | Interclube | 3-0 | Desportivo Huíla | Gam10 | ||||
Sat | 13.Feb.2021 - 16:30 | Progresso | 3-0 | Sporting de Cabinda | Gam10 | ||||
Sun | 14.Feb.2021 - 15:00 | Santa Rita | 0-1 | Sagrada Esperança | Gam10 | ||||
Sun | 14.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam10 | ||||
Sun | 14.Feb.2021 - 16:00 | Wiliete | 2-2 | Cubango | Gam10 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 15:00 | Cubango | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam11 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-2 | Baixa de Kassange | Gam11 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Progresso | Gam11 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 15:30 | Interclube | 2-2 | Sagrada Esperança | Gam26 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 1-0 | Wiliete | Gam11 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 3-0 | Petro de Luanda | Gam11 | ||||
Wed | 17.Feb.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 2-0 | Académica do Lobito | Gam11 | ||||
Sat | 20.Feb.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 3-0 | Sporting de Cabinda | Gam12 | ||||
Sat | 20.Feb.2021 - 15:30 | Interclube | 3-1 | Onze Bravos | Gam12 | ||||
Sat | 20.Feb.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam12 | ||||
Sat | 20.Feb.2021 - 16:30 | Progresso | 0-0 | Cubango | Gam12 | ||||
Sun | 21.Feb.2021 - 15:00 | Santa Rita | 0-3 | Onze Bravos | Gam11 | ||||
Sun | 21.Feb.2021 - 15:00 | Santa Rita | 0-1 | Recreativo do Libolo | Gam12 | ||||
Sun | 21.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 0-0 | Desportivo Huíla | Gam12 | ||||
Sun | 21.Feb.2021 - 16:00 | Wiliete | 0-0 | Sagrada Esperança | Gam12 | ||||
Wed | 24.Feb.2021 - 15:00 | Cubango | 0-1 | Onze Bravos | Gam5 | ||||
Wed | 24.Feb.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 0-1 | Sagrada Esperança | Gam5 | ||||
Sat | 27.Feb.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 0-0 | Interclube | Gam13 | ||||
Sat | 27.Feb.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 2-0 | Santa Rita | Gam13 | ||||
Sun | 28.Feb.2021 - 15:00 | Desportivo Huíla | 0-1 | Progresso | Gam13 | ||||
Sun | 28.Feb.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Académica do Lobito | Gam13 | ||||
Sun | 28.Feb.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 2-1 | Wiliete | Gam13 | ||||
Sun | 28.Feb.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 1-1 | Recreativo da Caála | Gam13 | ||||
Sun | 28.Feb.2021 - 15:30 | Cubango | 0-2 | Petro de Luanda | Gam13 | ||||
Mon | 01.Mar.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 2-1 | Sporting de Cabinda | Gam13 | ||||
Sat | 06.Mar.2021 - 15:30 | Interclube | 1-0 | Baixa de Kassange | Gam14 | ||||
Sat | 06.Mar.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 4-0 | Ferroviário do Huambo | Gam14 | ||||
Sat | 06.Mar.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 0-2 | Cubango | Gam14 | ||||
Sat | 06.Mar.2021 - 16:30 | Progresso | 0-1 | Sagrada Esperança | Gam14 | ||||
Sun | 07.Mar.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 1-1 | Onze Bravos | Gam14 | ||||
Sun | 07.Mar.2021 - 15:00 | Santa Rita | 0-2 | 1º de Agosto | Gam14 | ||||
Sun | 07.Mar.2021 - 15:00 | Wiliete | 2-0 | Recreativo do Libolo | Gam14 | ||||
Sat | 13.Mar.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam15 | ||||
Sat | 13.Mar.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 3-0 | Progresso | Gam15 | ||||
Sun | 14.Mar.2021 - 15:00 | Santa Rita | 1-2 | Interclube | Gam15 | ||||
Sun | 14.Mar.2021 - 15:00 | Cubango | 5-0 | Sporting de Cabinda | Gam15 | ||||
Sun | 14.Mar.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | 1º de Agosto | Gam15 | ||||
Sun | 14.Mar.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 2-0 | Académica do Lobito | Gam15 | ||||
Sun | 14.Mar.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 1-1 | Wiliete | Gam15 | ||||
Wed | 17.Mar.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 0-0 | 1º de Agosto | Gam4 | ||||
Wed | 17.Mar.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 0-0 | Onze Bravos | Gam7 | ||||
Sat | 20.Mar.2021 - 15:00 | Cubango | 0-2 | 1º de Agosto | Gam2 | ||||
Sat | 20.Mar.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 2-1 | Baixa de Kassange | Gam5 | ||||
Sun | 21.Mar.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 3-0 | Desportivo Huíla | Gam6 | ||||
Sun | 21.Mar.2021 - 16:30 | Progresso | 2-1 | Recreativo do Libolo | Gam1 | ||||
Sat | 27.Mar.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 0-0 | Desportivo Huíla | Gam1 | ||||
Wed | 31.Mar.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam2 | ||||
Wed | 31.Mar.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 0-2 | 1º de Agosto | Gam12 | ||||
Wed | 31.Mar.2021 - 16:00 | Petro de Luanda | 2-1 | Desportivo Huíla | Gam14 | ||||
Sat | 03.Apr.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 2-2 | 1º de Agosto | Gam10 | ||||
Tue | 06.Apr.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 2-1 | 1º de Agosto | Gam6 | ||||
Sat | 10.Apr.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 2-1 | Progresso | Gam7 | ||||
Tue | 13.Apr.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 4-0 | Recreativo da Caála | Gam5 | 1 | |||
Sun | 18.Apr.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 2-2 | Wiliete | Gam3 | ||||
Tue | 20.Apr.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 1-0 | Académica do Lobito | Gam10 | ||||
Fri | 23.Apr.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 1-0 | Petro de Luanda | Gam15 | ||||
Sat | 24.Apr.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-0 | Progresso | Gam16 | ||||
Sat | 24.Apr.2021 - 15:30 | Interclube | 0-1 | 1º de Agosto | Gam16 | ||||
Sat | 24.Apr.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam16 | ||||
Sun | 25.Apr.2021 - 15:00 | Cubango | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam16 | ||||
Sun | 25.Apr.2021 - 15:00 | Santa Rita | 0-0 | Wiliete | Gam16 | ||||
Tue | 27.Apr.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 1-1 | Petro de Luanda | Gam16 | ||||
Tue | 27.Apr.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 2-1 | Académica do Lobito | Gam16 | ||||
Sat | 01.May.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-1 | Petro de Luanda | Gam17 | ||||
Sat | 01.May.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 3-2 | Ferroviário do Huambo | Gam17 | ||||
Sat | 01.May.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 1-0 | Sagrada Esperança | Gam17 | ||||
Sat | 01.May.2021 - 15:30 | Onze Bravos | 1-1 | Académica do Lobito | Gam17 | ||||
Sat | 01.May.2021 - 16:30 | Progresso | 4-2 | Baixa de Kassange | Gam17 | ||||
Sun | 02.May.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 1-0 | Santa Rita | Gam17 | ||||
Sun | 02.May.2021 - 16:00 | Wiliete | 2-2 | Interclube | Gam17 | ||||
Sun | 02.May.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 2-0 | Cubango | Gam17 | ||||
Wed | 05.May.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam16 | ||||
Sat | 08.May.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-2 | Académica do Lobito | Gam18 | ||||
Sat | 08.May.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 1-0 | Sporting de Cabinda | Gam18 | ||||
Sat | 08.May.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 1-2 | Petro de Luanda | Gam18 | ||||
Sat | 08.May.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 1-0 | Ferroviário do Huambo | Gam18 | ||||
Sat | 08.May.2021 - 15:30 | Interclube | 2-1 | Recreativo da Caála | Gam18 | ||||
Sun | 09.May.2021 - 15:00 | Santa Rita | 1-1 | Progresso | Gam18 | ||||
Sun | 09.May.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 3-0 | Cubango | Gam18 | ||||
Sun | 09.May.2021 - 16:00 | Wiliete | 1-1 | 1º de Agosto | Gam18 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 2-0 | Wiliete | Gam19 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Onze Bravos | Gam19 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 2-1 | Baixa de Kassange | Gam19 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 1-0 | Recreativo do Libolo | Gam19 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 15:30 | Petro de Luanda | 1-0 | Santa Rita | Gam19 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 16:30 | Progresso | 1-1 | Interclube | Gam19 | ||||
Wed | 12.May.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 2-0 | Desportivo Huíla | Gam19 | ||||
Sat | 15.May.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 1-0 | Ferroviário do Huambo | Gam20 | ||||
Sat | 15.May.2021 - 15:30 | Sagrada Esperança | 2-0 | Desportivo Huíla | Gam20 | ||||
Sun | 16.May.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 1-2 | 1º de Agosto | Gam20 | ||||
Sun | 16.May.2021 - 15:30 | Interclube | 0-1 | Petro de Luanda | Gam20 | ||||
Sun | 16.May.2021 - 16:00 | Wiliete | 2-0 | Progresso | Gam20 | ||||
Sat | 22.May.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 1-0 | Santa Rita | Gam21 | ||||
Sat | 22.May.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 2-0 | Wiliete | Gam21 | ||||
Sun | 23.May.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-3 | Baixa de Kassange | Gam21 | ||||
Sun | 23.May.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 1-1 | Onze Bravos | Gam21 | ||||
Sun | 23.May.2021 - 17:00 | 1º de Agosto | 0-0 | Sagrada Esperança | Gam21 | ||||
Mon | 24.May.2021 - 17:30 | Progresso | 0-3 | Recreativo da Caála | Gam21 | ||||
Sat | 29.May.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 0-1 | Sagrada Esperança | Gam22 | ||||
Sat | 29.May.2021 - 15:00 | Recreativo do Libolo | 2-1 | Desportivo Huíla | Gam22 | ||||
Sat | 29.May.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 1-4 | Interclube | Gam22 | ||||
Sat | 29.May.2021 - 16:30 | Progresso | 0-1 | 1º de Agosto | Gam22 | ||||
Sun | 30.May.2021 - 15:00 | Santa Rita | 1-0 | Ferroviário do Huambo | Gam22 | ||||
Sun | 30.May.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 0-1 | Petro de Luanda | Gam22 | ||||
Sun | 30.May.2021 - 16:00 | Wiliete | 7-3 | Académica do Lobito | Gam22 | ||||
Tue | 01.Jun.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 2-1 | Cubango | Gam22 | ||||
Sat | 05.Jun.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 0-0 | 1º de Agosto | Gam23 | ||||
Sat | 05.Jun.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 2-3 | Wiliete | Gam23 | ||||
Sat | 05.Jun.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 0-0 | Recreativo da Caála | Gam23 | ||||
Sun | 06.Jun.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 0-2 | Interclube | Gam23 | ||||
Sun | 06.Jun.2021 - 15:00 | Cubango | 0-0 | Santa Rita | Gam23 | ||||
Sun | 06.Jun.2021 - 15:30 | Desportivo Huíla | 0-1 | Baixa de Kassange | Gam23 | ||||
Sun | 06.Jun.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 3-1 | Progresso | Gam23 | ||||
Wed | 09.Jun.2021 - 15:00 | Cubango | 0-0 | Sagrada Esperança | Gam19 | ||||
Sat | 12.Jun.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 1-3 | Sagrada Esperança | Gam24 | ||||
Sat | 12.Jun.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 0-1 | Recreativo da Caála | Gam24 | ||||
Sat | 12.Jun.2021 - 15:30 | Interclube | 1-1 | Cubango | Gam24 | ||||
Sat | 12.Jun.2021 - 16:30 | Petro de Luanda | 3-0 | 1º de Agosto | Gam24 | ||||
Sat | 12.Jun.2021 - 16:30 | Progresso | 0-0 | Académica do Lobito | Gam24 | ||||
Sun | 13.Jun.2021 - 15:00 | Wiliete | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam24 | ||||
Sun | 13.Jun.2021 - 15:00 | Santa Rita | 1-0 | Desportivo Huíla | Gam24 | ||||
Wed | 16.Jun.2021 - 15:00 | Santa Rita | 1-0 | Académica do Lobito | Gam20 | ||||
Sat | 19.Jun.2021 - 15:00 | Sagrada Esperança | 2-0 | Santa Rita | Gam25 | ||||
Sat | 19.Jun.2021 - 15:00 | Onze Bravos | 0-1 | Baixa de Kassange | Gam25 | ||||
Sat | 19.Jun.2021 - 15:30 | Sporting de Cabinda | 3-0 | Progresso | Gam25 | ||||
Sun | 20.Jun.2021 - 15:00 | Ferroviário do Huambo | 1-2 | Recreativo da Caála | Gam25 | ||||
Sun | 20.Jun.2021 - 15:00 | Cubango | 0-0 | Wiliete | Gam25 | ||||
Sun | 20.Jun.2021 - 15:00 | Desportivo Huíla | 2-0 | Interclube | Gam25 | ||||
Sun | 20.Jun.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 0-1 | Petro de Luanda | Gam25 | ||||
Thu | 24.Jun.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 0-0 | Sporting de Cabinda | Gam20 | ||||
Sat | 26.Jun.2021 - 15:00 | Sagrada Esperança | 1-0 | Interclube | Gam11 | ||||
Sat | 26.Jun.2021 - 15:30 | Académica do Lobito | 3-1 | 1º de Agosto | Gam26 | ||||
Sat | 26.Jun.2021 - 16:00 | Progresso | 3-0 | Ferroviário do Huambo | Gam26 | ||||
Sun | 27.Jun.2021 - 15:00 | Wiliete | 2-1 | Desportivo Huíla | Gam26 | ||||
Sun | 27.Jun.2021 - 15:00 | Recreativo da Caála | 1-1 | Cubango | Gam26 | ||||
Sun | 27.Jun.2021 - 15:30 | Baixa de Kassange | 1-1 | Recreativo do Libolo | Gam26 |
Football Competitions
National Club Competitions |
NGA ZAF GHA AGO DZA ARE TUN QAT SAU MOZ STP GBR ESP AFR ALB ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL BRA CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DEU DNK ECU EGY EST FIN FRA GBR GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR ITA JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MYS NLD NOR NZL PAN PER POL PRT PRY ROU RUS SGP SLV SRB SVK SVN SWE THA TUR UKR URY USA VEN VNM WAL EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
AFR AFR AFR AFR AFR EUR EUR EUR WOR WOR WOR WOR SOU WOR N/C EUR EUR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI WOR ASI OCE EUR WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE EUR N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Girabola - 2020/2021
- 100% 240 / 240 Games
- Home team wins 47.5%
- Draws 27.08%
- Away team wins 25.42%
- Over 1.5 60.42%
- Over 2.5 39.17%
- Over 3.5 13.75%
- Goals 501
- Goals /match 2.09
- Goals /match home 1.26
- Goals /match away 0.83
- Both teams score 30%
- Goals after 80' 0%
No tv schedule yet for US
(change)